Sansomendiko jaiak 2017

Dj Loro eta Sukar taldea, besteak beste, kontzertuak eskainiko dituzte

Sansomendik auzoko jaiak ospatuko ditu hurrengo egunetan egitarau oparoarekin.

IRAILAK 14, OSTEGUNA

19:30 Pintxopotea auzoko tabernetan (txosnan “Carniceria Jesús”-en eskutik)

19:30 Kontzertua XARPA

20:00 Auzoko tabernetan pintxopotea txarangarekin

IRAILAK 15, OSTIRALA

18:00 Txikientzako askaria (Casa Gascon eta Ongi Etorri tabernaren eskutik. AAVV Kaleartean parte hartzen du)

18:00 “Odio a mis hijos y soy una mujer normal” antzerkia (Patro teatroren esku, Adinekoentzako centro soziokulturalean)

18:30 Jaien hasiera Tximendiren jaitsierarekin

19:00 Umeentzako ekintzak (Gao Lacho Drom Elkartearen eskutik)

19:00 Batukada auzotik (Auzoko tabernen eskutik)

19:00 Kontzertua “Tolin El Mariachi” (Ongi Etorri tabernan)

19:30 Meza Nuestra Señora de los Doloresen omenean (Lore sorta Floristeria Irisen eskutik)

20:00 Magia ikuskizuna “M.Romero” (Txosnagunean)

22:00 Kontzertua “La Piti por rumbas” (Los Huetos tabernan)

22:30 Kontzertuak:

Stereo

Fox & The Grand MasterBand

DJ Loro

23:00 Concierto “Egun Off” (Organizan Bar Santi y Bar Gure Etxea).

IRAILAK 16, LARUNBATA

12:00 Umeentzako marrazki txapelketa (AAVV Kaleartean parte hartzen du)

13:00 Txoripintxoa katekesiko lokaleetan (Super Mendi, La Vitoriana eta AAVV Kaleartearen eskutik)

14:30 Herri Bazkaria (Escolapias Ikastetxean)

15:30 Eskubaloi txapelketa (C.B.F Eharialdearen eskutik)

16:00 Mus txapelketa (El Sol tabernan)

17:00 Dardo txapelketa (Alder Tabernan)

18:30 Txikientzako jolasak, Gazte Beti Alaiak Aisialdi Taldearen eskutik (Taldearen 20. Urteurrena)

19:30 BocaBeats Comedia ikuskizuna (eszenatokian)

20:00 Los Huetos Tabernan pintxopotea (Pintxoa Dohainik)

20:45 Marrazki Txapelketaren sari banaketa

21:00 Kontzertua Aldakan Beltz (Gasteiz tabernan)

23:00 Kontzertua: Sukar Taldea, “Egun Off” (Organizan Bar Santi y Bar Gure Etxea).

04:00 Praka jaitsien 5. Lasterketa (Txosna ondoan)

IRAILAK 17, IGANDEA

08:00-15:00 Artisau Postuak Valentin de Foronda zidorran

11:00 Gasteizko Txistulariak auzotik zehar

11:00-13:00 Auto erakusketa  (Escolapias Ikastetxean)

12:00 Gargantua

12:15 Kontzertu flamenkoa “Son de Ases” (Eszenatokian)

16:00 Domino txapelketa (Santi tabernan)

18:00 Mago Runiren ikuskizuna (Ongi Etorri tabernaren eskutik)

19:00 Denok dantzatzera Disko Mugikorrarekin!

20:00 Boletoen zozketa

21:00 Jaien amaiera eta Tximendiren igoera

OTROS ARTICULOS

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *